EEG laboratoř (laboratorní komplex)

Charakteristika diagnostické laboratoře

EEG (elektroencefalografie) elektrofyziologická neinvazivní, nebolestivá metoda, která slouží k vyšetření bioelektrické aktivity mozku. Snímání se provádí z vlasaté části hlavy pomocí elektrod, které jsou umístěny ve speciální čepici.

V EEG laboratoři se provádí standardní EEG vyšetření na základě doporučení ošetřujícího lékaře (obvykle neurologa). Vyšetření trvá průměrně 45 min., z toho vlastní snímání 20 minut. Výsledky jsou po vyhodnocení zasílány indikujícím lékařům.

Indikace

Epilepsie, záchvatová onemocnění, poruchy vědomí

Na vyšetření je možné se objednat telefonicky nebo osobně

Umístění

Ambulantní část Neurologické kliniky FN Lochotín , 5.patro

Příchod

Vchod F (od parkoviště a zastávky autobusu č.33) nebo D (od centrálního příjmu)

Pracovní doba

pondělí – pátek, 6-15 hod.

Laborantka

Ivana Pyšná

Lékaři

MUDr. Věra Amblerová, MUDr. Jiří Berger, CSc.; MUDr. Martina Machová; MUDr. Kateřina Plichtová; prim. MUDr. Jitka Rokytová; MUDr. Gisela Rytířová; MUDr. Petr Sobotka; MUDr. Jaroslava Suchá; MUDr. Petr Ševčík; MUDr. Hana Vacovská