Ambulance pro Parkinsonovu nemoc a jiná extrapyramidová onemocnění

Charakteristika ambulance

Ambulance poskytuje péči pro pacienty s Parkinsonovou nemocí, parkinsonskými syndromy, třesem a dalšími extrapyramidovými poruchami vznikajícími při postižení systému bazálních ganglií mozku. K vyšetřovacím metodám patří zhodnocení klinického neurologického nálezu, eventuálně laboratorní testy (včetně možnosti vyšetření mozkomíšního moku za hospitalizace na oddělení NK), elektrofyziologická a zobrazovací vyšetření (DUSG, CT, MR, PET, SPECT), vyšetření neuropsychologem NK, dále možnost multidisciplinární spolupráce v rámci FN Plzeň.

Ordinační hodiny

MUDr. Vojtěch Mach čtvrtek 8:00-15:00
  pátek 8:00-15:00
MUDr. Jan Žák čtvrtek 9:00-13:00

K vyšetření jsou pacienti objednáváni na doporučení ošetřujícího neurologa - tel. 377 103 409 (pondělí, úterý, středa), tel. 377 103 478 (čtvrtek) – s. Jana Sulková.