Ambulance bolesti hlavy

Charakteristika ambulance

Ambulance bolestí hlavy je specializovaná ambulance zabývající se diagnostikou a léčbou primárních bolestí hlavy v regionu západních Čech a dalších přilehlých oblastí. Jde zejména o migrénu, tenzní typ bolesti hlavy, tzv. cluster headache a další méně časté primární bolesti hlavy.

Ambulance pečuje zejména o pacienty s těžkými formami těchto onemocnění včetně tzv. chronické migrény a dále o pacienty s bolestí hlavy z nadužívání akutní medikace (jako jsou analgetika, zejména kombinovaná, antirevmatika, ergotové přípravky a triptany) z důvodu primární bolesti hlavy. Nezabývá se naopak bolestí hlavy z postižení krční páteře.

Tato specializovaná ambulance přijímá pacienty výhradně na doporučení neurologa nebo praktického lékaře. Je lokalizována na Neurologické klinice vchod F, 5. patro, ambulantní trakt. Ordinační hodiny jsou v úterý ve dvou ambulancích od 8,30 do 13,00 hodin.

V ambulanci pracují as. MUDr. Rudolf Kotas, PhD; MUDr. Petr Ševčík PhD; MUDr. Ondřej Slach; sestry Marie Míčová a Jana Klusková.

Žádost o vyšetření